niedziela, 3 stycznia 2016

NATURALNE METODY PRZYCIEMNIANIA WŁOSÓW

stocksnap.io by Daria Nepriakhina

Odkąd zrezygnowałam z farbowania szukałam naturalnych metod przyciemniania włosów. Naturalne działania wymagają dużo cierpliwości, bowiem nigdy nie dadzą natychmiastowych efektów. Mogą jednak delikatnie wzbogacić nasz odcień.

PŁUKANKI Z ZIÓŁ
Płukanki ziołowe mogą wysuszać włosy, dlatego przed każdą aplikacją warto zastosować mocno nawilżającą maskę. Suszone zioła bez problemu można dostać w każdej aptece, a ich koszt jest niewielki. 

POKRZYWA - 2 łyżki suszonych ziół zalewamy 500 ml gorącej wody i odstawiamy pod przykryciem do wystygnięcia. Dodatkowo pokrzywa ma właściwości wzmacniające i chroni przed wypadaniem włosów.

SZAŁWIA -  Płukankę z szałwii przygotowujemy dokładnie w taki sam sposób jak płukankę z pokrzywy.  Dodatkowo szałwia prostuje włosy. 

ROZMARYN - Dwie kopiaste łyżki suszonego rozmarynu wsypujemy do litra wody. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 15 minut. Dodatkowo płukanka może ograniczyć przetłuszczanie włosów i pozbyć się łupieżu.

KORA DĘBU - 2 łyżki kory dębu zalewamy litrem wrzącej wody i gotujemy przez 15 minut. Dodatkowo kora dędu wzmacnia włosy i je nabłyszcza. 

KAWA - 1 kopiastą łyżkę sypanej kawy zalewamy wrzątkiem (500ml wody). Po wystygnięciu odcedzamy fusy i płuczemy nią włosy. 
Fusy można wykorzystać do peelingu skóry głowy, kawa dodatkowo pobudza włosy do wzrostu. Trzeba używać jej ostrożnie ponieważ łatwo można pobrudzić wszystko dookoła. 

HERBATA - Dwie torebki mocnej czarnej herbaty zalewamy wrzątkiem i odstawiamy do wystygnięcia. Płukankę można mieszać z ziołami lub z kawą.

ŁUPINY ORZECHÓW- Dwie garście zielonych łupin orzechów włoskich (można również wykorzystać całe orzechy) gotujemy w litrze wody przez 15 minut. Po ostygnięciu płuczemy włosy.

OLEJE

AMLA

RYCYNOWY
Olej rycynowy ma właściwości wysuszające, dlatego trzeba używać go ostrożnie. Kilka kropel rycyny dodajemy do nawilżającego maski i trzymamy pod foliowym czepkiem kilkanaście minut.
Innym sposobem na użycie rycyny jest dodanie np. jednej łyżki tego oleju do dwóch żółtek jajka, dokładne zmieszanie i nałożenie na włosy na kilkanaście minut.

Z ORZECHÓW 
-włoskich
-laskowych
-makadamia

ODŻYWKI/SZAMPONY DO WŁOSÓW FARBOWANYCH
W sklepach znajdziemy wiele drogeryjnych produktów, których producenci obiecują pogłębienie koloru. Niestety wiele z nich nie nadaje się do tego, np. w masce do włosów ciemnych wysoko w składzie znajdujemy ekstrakt z cytryny. Są jednak produkty, które warto wypróbować w celu przyciemniania włosów, dlatego należy czytać składy kosmetyków i szukać opinii w Internecie.

TONERY DO WŁOSÓW
Niewielką porcję dodajemy do maski i trzymamy przez 30 minut na włosach. Trzeba używać ich ostrożnie i w bardzo małych ilościach ponieważ mogą wyjść niepożądane kolory (np. zieleń). Na żółte włosy powinien być dobry toner fioletowy, na rude niebieski - trzeba obserwować włosy i ostrożnie próbować.

HENNA
Henna pogrubia i wzmacnia włosy. Niestety najczęściej można otrzymać ciepły brąz z rudymi refleksami.

18 komentarzy:

  1. Ja mam blond i na razie najbardziej mi zależy, aby nie zżółkły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja stosuję szampon z timotei z henną i muszę przyznać że działa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Mi jak na razie podoba się mój naturalny :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja mam ochotę wypróbować płukankę z szałwii, o której czytałam że dodatkowo wygładza włosy;) A szampon z henną stosuję i bardzo lubię;)

    OdpowiedzUsuń
  5. A to bardzo ciekawe sposoby! Nie słyszałyśmy o nich :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Potwierdzam, amla i kawa potrafią ładnie przyciemnić włosy :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Czegoś takiego ostatnio szukałam, dzięki ! :)

    OdpowiedzUsuń
  8. ja rozjaśniam kudełki więc nie skorzystam;p

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja mam ciemne włosy, więc przyciemniać nie muszę, ale siwki się pojawiają:/

    OdpowiedzUsuń
  10. Nigdy nie przyciemniałam włosów :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Boje sie eksperymentować z moim kolorem włosów:)

    OdpowiedzUsuń
  12. A mi najbardziej zależy zeby naturalnie rozjasnic wlosy :-D

    OdpowiedzUsuń
  13. Kiedyś chciałam skusić się na hennę;)

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja teraz bardzo polecam hennę, którą widziałam na blogu Aliny - fitocosmetics kremowa henna, są genialne :) Obserwuję :)

    OdpowiedzUsuń